BIORIVOLUMETRIA | TEKNOLOJİ
2111
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-2111,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

PATENTLİ İNOVATİF TEKNOLOJİ

DOLGU VE REVİTALİZASYON
ÖZELLİKLİ PATENTLİ TEKNOLOJİ

Biorivolumetria ürünleri, hyaluronik asidin çapraz bağlı, serbest ve yavaş salınımlı formlarının kombinasyonu ile oluşmaktadır.

  • ÇAPRAZ BAĞLI HA – YAPISAL HACİM KAZANDIRMA İŞLEVİNİ YERİNE GETİRİR.
  • İNTERKALE YAVAŞ SALINIMLI HA – RESEPTÖR UYARIMININ BİO-ETKİLEŞİMLİ ETKİSİNİ YERİNE GETİRİR.
İSKELE ETKİSİ

ÇAPRAZ BAĞLI HA, BİO-DEGRADABL
Kısmen atıl olan ve çapraz bağlı olması nedeniyle emilmeye karşı daha dirençli olan bir yapısal platform rolü oynar.

 

YENİDEN YAPILANDIRICI ETKİ

SERBEST / YAVAŞ SALINIMLI HA, BİYOLOJİK OLARAK DAHA ETKİNDİR
Yavaş salınımlı bio-etkileşimli HA (Hyaluronik Asit), DERMİS ve HİPODERMİS’i uyarır ve endotelyal hücreler ve fibroblastların reseptörleri ile etkileşime girer.

NAZİK ÇAPRAZ BAĞLANTI

HA’nın iki farklı molekül ağırlığının çapraz bağlantısı, optimum viskozite dereceli 3 boyutlu hücre kökü ortaya çıkarır.

Şekil 1

DOĞAL SERBEST HYALURONİK ASİT

Hyaluronik Asit, RESEPTÖRLER ile etkileşir ve reseptörün kendi yukarı regülasyonunu uyarır, dolayısıyla hücre işlemini (Migrasyon – Yapışma – Farklılaşma – Hücre Çoğalması) hızlandırır.

Şekil 2

BDDE

SERBEST HA

ENZİM

HA 2 MİLYON DALTON

HA 1 MİLYON DALTON

Biorivolumetria ürünleri, düşük sıcaklıkta uzun süre çapraz bağlama işlemiyle “NAZİK ÇAPRAZ BAĞLAMA” yoluyla üretilen MONOFAZİK JELLERDİR (Şekil 1). Uzun süre çapraz bağlama, daha az miktarda çapraz bağlama ajanı kullanıla- rak, ürünün çapraz bağlanma derecesi kontrolünün daha iyi olmasını sağlar. Düşük sıcaklık, sodyum hyaluronat hammaddesinin depolimerizasyonunu sınırlandırarak reolojik özelliklerini korumasını sağlar. Bu da kullanılacak çapraz bağlama ajanının miktarını azaltır.

 

İnterkalasyon (Şekil 2), doğal Hyaluronik Asit’in enzimatik bozunmaya karşı korunmasına ve biyolojik aktivitesinin muhafazasına yardımcı olur. Yaygın dolgu maddelerine kıyasla, parçacıklar daha küçüktür, bu da ürünün, çizgi etkisini önleyerek ve doğal bir düzeltme sağlayarak dokularla daha iyi birleşmesine ve yayılmasına yardım eder. İnovatif üretim süreci, aynı viskozite dereceli (%30 daha düşük) piyasadaki dolgu maddelerine kıyasla daha az çapraz bağlama (BDDE) kullanılmasını mümkün kılar.

Taranan elektronik mikroskop (SEM) resimleri, Biorivolumetria ürünlerinin diğer dolgulara kıyasla DAHA YOĞUN ve HOMOJEN olduklarını göstermektedir.

Çapraz bağlı hyaluronik asit parçacıkları çok daha küçük boyutlara sahip olduğu için bu mümkündür.

Hyaluronik Asit, RESEPTÖRLER ile etkileşir ve reseptörün kendi yukarı-regülasyonunu uyarır, dolayısıyla hücre işlemini (Migrasyon – Yapışma – Farklılaşma – Hücre Çoğalması) hızlandırır.

Ürün, anında  dokular içerisinde yayılarak daha iyi bir doku bütünlüğü sağlar.